12.7.07

Say GoodbyeBugün pek sevdiğim ofisimi boşaltmak için uzun bir aradan sonra döndüm Bilkent'e. Umduğumdan daha az eşya birikmiş, yormadı beni..ama anıları tekrar tekrar hatırlayıp sonra kutulara kaldırmak kolay degildi. Funda, Nazife ve Dilek için bir stand bile oluşturdum, götürmediğim ve işlerine yarayabilecek bazı ıvır zıvırlar ile. Yine de içimi bir hüzünden çok tatlı bir heyecan kapladı, yeni bir sayfaya adım atmadan önceki bu titreşimle karşıma çıkan Bliss kasetinde (ee ne de olsa eski toprağız hala kaset mevcuttur bizde:)) yazanları eklemeden gidemedim buradan işte...
Say Goodbye to all you see,
to all you see with these eyes.
Say goodbye to all you have been
to all your needs and desires,
fly above the silent ocean
to the purest star.
Feel your heart begin to break,
become the light you are...
Fear is man enclosed in flesh
and wrapped up in a lie,
love is all that conquers death
yet never fears to die.
Freedom dances over the threads
that try to tie her down.
Faith is humble like the one who walks a step behind.
Say Goodbye to all you see,
to all you have been and desired,
take your place and dance the dance
and leave the world behind.
Bliss

6 yorum:

funda dedi ki...

bliss deyince, 1d bliss.bilkent.edu.tr var ama konumuz diil. senin guzel heyecanina katilmamak mumkun degil ancak biz biraz huzunluyuz bilesin.

Erdem Ferit Baskaya dedi ki...

Işığın anımsamalarına bir başkası yerleşecek. Taşınmanın her zaman bir kalbi var kutulara sığmayan.

nilufer dedi ki...

Birin yolu hep kendinden kendine dogru,oldugumuz yerden bir yere de gitmiyoruz galiba illuzyondan cikip tepeden bakinca gorunen manzara hep ayni )ama olsun nere gidiyorsan fulim, yolun acik olsun, yuregin hep ferah olsun kocaman guccaks )
nil

Fuliyama dedi ki...

Nilü,

Olduğumuz yerden bir yere gidiyoruz, yani hiçbir zaman aynı kalmıyoruz, sürekli bir kendini keşif, kavrayış ve değişenlik en sabit anlarda bile mevcut! Mekanlar ötesi bir gidişat bu:)

Çok saol iyi dileklerin için, yeni bir şehre yeni bir yaşama yelken açıyorum özdeki bağları koruyarak elbet...

Nerde olursam olayım, sevgiyle özdeyiz senle!:)

Ful

H. Cardoso dedi ki...

but say "hello" as well! :)

Adsız dedi ki...

oh, toi aussi tu aimes prendre en photo les lieux que tu quittes ? Même si cette photo se perd, même si elle se déchire ou reste coincée entre les pages jaunies d'un livre, le fait même d'avoir pris cette photo est si solennel, que ce geste concentre à lui seul souvenirs et bons ou mauvais moments, tout un tas de mémoire lié à ces lieux...
L'attacjement à un lieu est si étrange. Je m'attache très vite aux lieux, mes terriers. Ils me reflètent, un peu. J'ai peur qu'en les quittant, je perde une part de mo même. L'unique chose perdue, sera l'habitude d'un quotidien. Mais toi , en somme, tu restes entier, même si cela est parfois difficile à admettre. 2trange, étrange... Les fantômes habitent-ils les murs ? On y retrouve les scènes de nos souvenirs... Non : c'est en nous qu'ils sont en réalité. Allez, je te souhaite un bon déménagement, et un bon aménagement, avec cette nouvelle vie qui commence !!!
A bientôt, et pleins de bonnes choses pour ce début !

signé : nanteslikedi ^^